(067) 216-31-11 biuro@ryby-stobno.pl

Nasze gospodarstwo

Tradycyjnie, w zgodzie z naturą – od ponad 30 lat ! 

1990 – 2020

 

Sprzedaż ryb

Sprzedaż ryb żywych, patroszonych i wędzonych

Smażalnia

Smażalnia ryb słodkowodnych

Łowisko

Sportowy połów ryb

9

Sprzedaż ryb

9

Smażalnia "Rybakówka"

9

Łowisko

Poznaj nas 

Gospodarstwo Adama Szarka powstało w 1990 roku i znajduje się  10 km od Piły w województwie wielkopolskim.
Zagospodarowana powierzchnia to ponad 40 ha terenów z czego około 25 ha stanowią stawy hodowlane. Pozostała część to pola i łąki oraz część rekreacyjna oddana do dyspozycji odwiedzających nas gości. Główny profil produkcji ryb żywych to: karp królewski, jesiotr, amur, tołpyga, sum, pstrąg, miętus, sandacz. Oprócz ryb konsumpcyjnych okresowo (wiosna, jesień) prowadzimy sprzedaż materiału zarybieniowego tj.: karp, lin, boleń, jaź, karaś, amur, tołpyga, miętus. Ryby w naszych stawach są hodowane tradycyjnymi metodami, karmione naturalnymi paszami, a czas ich dorastania jest taki sam jak przed wiekami. Hodowla nastawiona jest na jakość i smak, a nie dużą ilość i niską cenę. Niezmiennie od kilkunastu lat nasz karp otrzymuje Certyfikaty Najwyższej Jakości, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Na przestrzeni 30 lat, częściowo przy pomocy Funduszy Europejskich Gospodarstwo znacznie się rozbudowało. W 2004 roku powstał duży magazyn pasz; w roku

2006 w pełni wyposażona patroszarnia; w 2010 roku budynek sprzedaży bezpośredniej z magazynami wewnątrz, chłodnią oraz sklepem. Rok 2018 to skomplikowana budowa magazynów zewnętrznych z możliwością natleniania i napowietrzania wody.

Dzięki ciągłemu rozwojowi oraz staraniom o jak najwyższą jakość spełniamy normy jakości HACCP.  Dysponujemy własnym transportem do przewozu żywych ryb.

W 2005 r. Adam Szarek otrzymał tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku, co było nie lada osiągnięciem na skalę regionu.

Na terenie Gospodarstwa przez cały rok prowadzimy sprzedaż ryb konsumpcyjnych – żywych, patroszonych oraz wędzonych.

W okresie od maja do września zapraszamy na łowiska specjalne oraz do smażalni. Smażalnia oferuje Państwu zawsze świeże ryby pochodzące z własnej produkcji Gospodarstwa. Wszystko to w bezpośrednim obcowaniu z przyrodą.